Codility zebrał 22 mln USD w rundzie A

ANB
opublikowano: 30-01-2020, 20:51

Spółka po wielu latach na rynku zdecydowała się wejść na ścieżkę venture capital. Szykuje się do intensywnego rozwoju.

Polski start-up Codility, właściciel platformy, która pomaga rekruterom w branży technologicznej ocenić kompetencje programistyczne potencjalnych pracowników, zdobył od inwestorów 22 mln USD - podał serwis Techcrunch. Pieniądze w ramach rundy A wyłożyły fundusze venture capital: OXX i Kennet Partners. 

Codility dotychczas rozwijało się organicznie. Firma zdecydowała się rozpocząć współpracę z inwestorami po ok. 10 latach od startu biznesu. Traktuje to jako szansę na zwiększenie swojego udziału w coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Jak podaje serwis, spółka w 2019 r. miała 1,5 tys. klientów, a na jej liście referencyjnych kooperacji są m.in.: Microsoft, Tesla, American Express. 

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy