Coeure: problemem nie czy, ale jak restrukturyzować dług Grecji

opublikowano: 27-07-2015, 12:37

Benoit Coeure z EBC twierdzi, że euroland nie kwestionuje potrzeby restrukturyzacji długu Grecji. Problemem jest jak to zrobić, pisze Reuters.

Benoit Coeure
Zobacz więcej

Benoit Coeure Bloomberg

Coeure powiedział, że euroland chce utrzymania Grecji w unii walutowej i jest gotowy do „bezprecedensowej solidarności finansowej” dopóki Ateny realizują reformy.

- Prawdę mówiąc, nie jest pytaniem, czy restrukturyzować dług Grecji, ale raczej jak to zrobić tak, aby naprawdę pomogło to gospodarce tego kraju – powiedział Coeure, który jest członkiem zarządu Europejskiego Banku Centralnego. 

Zwrócił uwagę, że trwające pięć miesięcy negocjacje, kosztowne dla Grecji, pokazały jak mocno nieefektywny jest proces podejmowania decyzji w strefie euro. Jego zdaniem, wskazuje to na potrzebę głębszej integracji.
 
- Dżinn wyjścia z eurolandu uciekł podczas greckiego kryzysu i nie będzie go łatwo z powrotem umieścić w butelce  - powiedział Coeure.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Coeure: problemem nie czy, ale jak restrukturyzować dług Grecji