Coeure: problemem nie czy, ale jak restrukturyzować dług Grecji

Benoit Coeure z EBC twierdzi, że euroland nie kwestionuje potrzeby restrukturyzacji długu Grecji. Problemem jest jak to zrobić, pisze Reuters.

Zobacz więcej

Benoit Coeure Bloomberg

Coeure powiedział, że euroland chce utrzymania Grecji w unii walutowej i jest gotowy do „bezprecedensowej solidarności finansowej” dopóki Ateny realizują reformy.

- Prawdę mówiąc, nie jest pytaniem, czy restrukturyzować dług Grecji, ale raczej jak to zrobić tak, aby naprawdę pomogło to gospodarce tego kraju – powiedział Coeure, który jest członkiem zarządu Europejskiego Banku Centralnego. 

Zwrócił uwagę, że trwające pięć miesięcy negocjacje, kosztowne dla Grecji, pokazały jak mocno nieefektywny jest proces podejmowania decyzji w strefie euro. Jego zdaniem, wskazuje to na potrzebę głębszej integracji.
 
- Dżinn wyjścia z eurolandu uciekł podczas greckiego kryzysu i nie będzie go łatwo z powrotem umieścić w butelce  - powiedział Coeure.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Coeure: problemem nie czy, ale jak restrukturyzować dług Grecji