Cognor zdobył 40 mln zł z emisji akcji

opublikowano: 21-11-2017, 08:17
aktualizacja: 21-11-2017, 08:18

Hutnicza grupa zakończyła proces bookbuildingu na akcje serii numer 11. Inwestorzy zapisali się na walory warte 40 mln zł.

Cognor przeprowadzi emisję 26,5 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru. Cena emisyjna to 1,5 zł. 

Pozyskane pieniądze w całości zostaną przeznaczone na zmniejszenie zadłużenia grupy, w tym na wykup części zabezpieczonych obligacji wysokooprocentowanych (high-yield), wyemitowanych na rynkach zagranicznych, w kwocie nominalnej wynoszącej ok. 80,9 mln EUR. 

Spółka wyemituje też do 16 mln akcji aportowych, oferowanych w ramach w subskrypcji prywatnej za wkład niepieniężny PS Holdco (głównego akcjonariusza Cognor Holding S.A.) w postaci 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Odlewni Metali Szopienice. 

- Ponieważ uzyskaliśmy z oferty mniej niż 90 mln zł niezbędne do uruchomienia zabezpieczonego wcześniej finansowania, zwrócimy się do banków o renegocjację warunków umowy kredytowej. Będziemy w najbliższych miesiącach dążyć do całkowitej restrukturyzacji zadłużenia grupy, tak aby osiągnąć cel, jakim jest obniżenie kosztów finansowych o co najmniej 25 mln zł rocznie – mówi Krzysztof Zoła, dyrektor finansowy i członek zarządu Cognor Holding.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu