COIE pomaga wyjść w świat

opublikowano: 03-02-2015, 00:00

Ministerstwo Gospodarki zachęca przedsiębiorców do korzystania z sieci Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE).

To projekt współfinansowany z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, którego celem jest wzrost poziomu umiędzynarodowienia polskich firm. Centra mają za zadanie ułatwienie przedsiębiorcom dostępu do kompleksowych, nieodpłatnych usług informacyjnych niezbędnych do planowania, organizowania i realizacji eksportu albo inwestycji poza granicami kraju.

Podejmują one m.in. działania na rzecz zwiększania poziomu inwestycji zagranicznych w Polsce i pomogą choćby w dostępie do informacji o warunkach podejmowania działalności gospodarczej i instrumentach wsparcia rozwoju przedsiębiorczości.

COIE wspierają merytorycznie Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad oraz Konsulatów RP, które na bieżąco przekazują centrom aktualną wiedzę o warunkach dostępu i funkcjonowania na wybranych rynkach zagranicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu