Coinbase wyceniany na 90 mld USD

opublikowano: 09-03-2021, 09:37

Akcje właściciela największej w USA giełdy kryptowalut sprzedawano na rynku prywatnym po cenie, która implikuje wyceną wysokości ok. 90 mld USD.

Zakończona w czwartek na Nasdaq Private Market aukcja dała wycenę akcji Coinbase Global na poziomie 350 USD, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg. Była to prawdopodobnie ostatnia okazja kupna ich przed wejściem spółki na giełdę pod koniec marca. Bloomberg podkreśla, że rynek prywatny jest bardziej ograniczony i wolumeny są mniejsze. Jego informatorzy twierdzą, że niektóre akcje Coinbase sprzedawane były po 375 USD, co oznacza wycenę spółki na poziomie blisko 100 mld USD. Spółka, która wchodzi bezpośrednio na Nasdaq, bez sprzedaży nowych akcji w pierwotnej ofercie publicznej, musi podać ich cenę odniesienia. Może ona, ale nie musi, bazować na cenach z rynku prywatnego.

Coinbase będzie pierwszą dużą spółką wchodzącą bezpośrednio na Nasdaq. We wniosku do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zadeklarował, że nie będzie miał żadnych wpływów z wejścia na giełdę. Spółka nie podała adresu swojej centrali twierdząc, że w maju stała się firmą która przede wszystkim pracuje zdalnie. Właściciel największej w USA giełdy kryptowalut miał w ubiegłym roku 322 mln USD zysku przy 1,14 mld USD przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane