Colloseum zmieni zarząd Ferrum

Maria Trepińska
opublikowano: 06-07-2000, 00:00

Colloseum zmieni zarząd Ferrum

UZDROWICIEL: Nie wycofamy huty z giełdy — mówi Józef Jędruch, szef KFI Colloseum. fot. AW

Wszystko wskazuje na to, że rada nadzorcza Huty Ferrum, w której skład weszło trzech przedstawicieli KFI Colloseum i dwóch Izostalu, wymieni zarząd katowickiej spółki.

Przed dokonaniem zmian przedstawiciele KFI Colloseum nie chcą ujawnić, kto zostanie szefem Huty Ferrum. Według nieoficjalnych informacji, przedstawiciele konsorcjum obejmą stanowiska prezesa zarządu oraz wiceprezesa ds. finansowych. Z kolei Izostal dostanie fotel wiceprezesa ds. technicznych.

KFI Colloseum, które w tzw. układzie rozproszonym posiada około 54 proc. akcji huty, nie kryło swojego niezadowolenia z dotychczasowego menedżmentu Huty Ferrum. 24 maja na WZA nie skwitowano zarządu i nie przyjęto sprawozdania finansowego za 1999 rok. Miało to stać się na WZA 28 czerwca, które jednak zostało przerwane i przesunięte na 12 lipca. Wówczas dojdzie też do zmian w zarządzie.

Nieoficjalnie wiadomo, że KFI ma zastrzeżenia do uruchomionej za ponad 120 mln zł linii do produkcji rur zgrzewnych. Zdaniem jego przedstawicieli, niemiecki kontrahent dostarczył ją z opóźnieniem i z usterkami technicznymi. Z tego powodu we wrześniu 1999 roku skorygowano wyniki finansowe spółki: obniżono zakładane przychody ze sprzedaży z 218,18 mln zł do 156,43 mln zł, a zysk netto z 8,45 do 3,39 mln zł.

Wyniki finansowe huty po I kw. też były słabe. Przychody wyniosły 28,3 mln zł, a strata netto — 4,5 mln zł. W analogicznym okresie 1999 roku przychody przekroczyły 33,7 mln zł, a zysk netto — 557 tys. zł.

— Zdumiewa mnie fakt, że spółki zależne od huty mają stratę nie tylko za pierwszy kwartał, ale także proponowaną na przyszły rok. Po powołaniu nowego zarządu będziemy próbowali, wspólnie z Izostalem, sytuację jak najszybciej naprawić. Liczymy, że na koniec roku uzyskamy dodatni wynik finansowy — mówi Józef Jędruch, główny udziałowiec KFI Colloseum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane