Comarch blisko kontraktu za 138 mln zł

opublikowano: 25-08-2017, 12:15
aktualizacja: 25-08-2017, 12:16

Konsorcjum, którego liderem jest krakowska spółka, jako jedyne złożyło ofertę na dostawę systemu cyfrowej rejestracji rozpraw w sądach powszechnych.

Wiele firm wyrażało zainteresowanie przetargiem realizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości (MS) na dostawę i wdrożenie systemu cyfrowej rejestracji przebiegu rozpraw sądowych w sądach powszechnych, ale ostatecznie tylko konsorcjum Comarch Polska i Maxto złożyło ofertę.

Janusz Filipiak, prezes Comarchu
Zobacz więcej

Janusz Filipiak, prezes Comarchu TR

Cena zaproponowana przez konsorcjum to 137,8 mln zł brutto. Budżet zamawiającego był ustalony na 145,94 mln zł brutto.
Obecnie Comarch oczekuje na oficjalny wybór oferty jako najkorzystniejszej, kontrolę UZP i podpisanie umowy. Zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca Sierpina 2018 r.

Comarch już we wcześniejszych latach dostarczał MS system rejestracji rozpraw. System bazuje na rozwiązaniu zbudowanym przez firmę z Krakowa.

W obecnym zamówieniu Comarch w dużej części będzie bazował na urządzeniach wytworzonych w swoim IoT Lab, ale koszt sprzętu od zewnętrznych dostawców pochłonie ok. 50 proc. wartości zamówienia. Zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Comarch blisko kontraktu za 138 mln zł