Comarch blisko kontraktu za 138 mln zł

opublikowano: 27-08-2017, 22:00

Konsorcjum, którego liderem jest krakowska spółka, jako jedyne złożyło ofertę na system cyfrowej rejestracji rozpraw w sądach powszechnych.

Pomimo, że wiele firm wyraziło zainteresowanie realizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości przetargiem na dostawę i wdrożenie systemu cyfrowej rejestracji przebiegu rozpraw sądowych w sądach powszechnych, ostatecznie tylko konsorcjum Comarch Polska i Maxto złożyło ofertę. Cena zaproponowana przez konsorcjum to 137,8 mln zł brutto. Budżet zamawiającego był ustalony na 145,94 mln zł brutto. Obecnie Comarch czeka na oficjalny wybór oferty jako najkorzystniejszej, kontrolę UZP i podpisanie umowy. Zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca sierpnia 2018 r. Comarch już we wcześniejszych latach dostarczał sądom powszechnym system rejestracji rozpraw. W obecnym zamówieniu w dużej części będzie bazował na urządzeniach wytworzonych w swoim IoT Lab. Pomimo tego za około 50 proc. wartości zamówienia może odpowiadać sprzęt zewnętrznych dostawców. Zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Przetarg, który ma szanse wygrać Comarch to największezamówienie IT z sektora publicznego w tym roku. Widać jednak, że w przetargach coś się ruszyło. Ostatnio Asseco podpisało warto ponad 14 mln zł kontrakt na utrzymanie systemu Elektroniczne Księgi Wieczyste. Bliski ostatecznego rozstrzygnięcia jest przetarg na hurtownię danych w ARiMR z budżetem 20 mln zł oraz przetarg w Prokuraturze Generalnej na system digitalizacji akt postępowań przygotowawczych, którego budżet to 19 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu