Comarch obniża prognozę

Robert Grzeszczuk
opublikowano: 02-11-2000, 00:00

Comarch obniża prognozę

Zysk netto krakowskiego Comarchu wyniesie w tym roku jedynie 8 mln zł, a nie jak planowano 20,5 mln zł. Zarząd przedsiębiorstwa tłumaczy to osłabieniem popytu na usługi IT.

W porównaniu z przedstawioną w styczniu prognozą, tegoroczne wyniki Comarchu będą zdecydowanie gorsze. Zamiast planowanych 20,5 mln zł zysku netto, spółka wypracuje jedynie 39 proc. tej kwoty. O ponad 32 proc. mniejsze będą też przychody przedsiębiorstwa, które w ciągu całego 2000 roku mają wynieść 115, a nie jak zakładano 170 mln zł. Jest to konsekwencją spadku popytu ze strony sektora publicznego, tłumaczy zarząd.

Szefowie Comarchu dość długo wstrzymywali się z korektą prognozy, mimo że na taką konieczność wskazywały wyniki pierwszych dwóch kwartałów tego roku, kiedy to w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku spółka odnotowała ponad 70-proc. spadek zysku netto, do niespełna 1,9 mln zł. Zysk operacyjny zamknął się kwotą 23 tys. zł, podczas gdy rok wcześniej było to prawie 11 mln zł. Trzeci kwartał nie przedstawia się najlepiej. Chociaż Comarch narastająco wykazuje wzrost zysku netto do 2,15 mln zł, działalność operacyjna przyniosła już jednak 265 tys. zł straty.

Spółce nie pomaga też ostatnia przecena spółek sektora teleinformatycznego. Obecnie po 5,3-proc. przecenie podczas wczorajszych notowań jednolitych walory spółki wycenione zostały na 54,9 zł. W notowaniach ciągłych, mimo widocznej poprawy nastrojów, straciły one dodatkowe 2,4 proc. Comarch ma jednak dwa splity akcji za sobą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Grzeszczuk

Polecane