Comarch pobił konsensus

opublikowano: 03-09-2018, 08:31

Wyniki Comarchu za drugi kwartał okazały się wyższe na wszystkich poziomach od oczekiwań analityków.

Zysk netto w drugim kwartale wyniósł 10,5 mln zł i okazał się blisko  proc. wyższy niż przewidywał konsensus PAP Biznes.

Zysk operacyjny była na poziomie 34,4 mln zł, co przebiło średnią oczekiwań o 85 proc.

Informatyczna grupa wypracowała w drugim kwartale blisko 55 mln zł EBITDA. To ponad 55 proc. więcej niż zakładali analitycy. 

Przychody grupy były na poziomie 332 mln zł. Okazały się blisko 9 proc. wyższe od konsensusu i 32 proc. niż rok wcześniej. Największy wzrost sprzedaży grupa zanotowała w segmencie publicznym – ponad 450 rdr. To efekt m.in. częściowej realizacji umowy na realizację dostawę systemy cyfrowej rejestracji rozpraw do sądów powszechnych. Największym segmentem w strukturze przychodów był segment TMT, który wypracował 63,4 mln zł. To 5,3 proc. więcej niż rok wcześniej. 

W pierwszym półroczu grupa wygenerowała 6,3 mln zł ujemnych przepływów operacyjnych. W analogiczny okresie 2017 r. miała 40,4  mln zł dodatnich przepływów. Na koniec czerwca grupa miała na konta 7,2 mln zł gotówki, w porównaniu z 35,5 mln zł rok wcześniej.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu