Czytasz dzięki

Comarch rozbudowuje sieć oddziałów

GSU
opublikowano: 13-12-2019, 10:55

Comarch rozbuduje oddziały w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie oraz utworzy oddziału w Olsztynie. Spółka planuje do połowy 2020 roku stworzyć w tych oddziałach w sumie ponad 100 nowych. Zatrudnienie znajdą programiści, inżynierowie systemowi oraz kontroli jakości, a także analitycy oraz konsultanci.

Równolegle z podpisywanymi w regionie projektami zbudowane zostaną w oddziałach branżowe centra kompetencji, które tworzą lokalnie miejsca pracy dla wysokiej klasy specjalistów z branży IT.

– W ramach specjalizacji w poszczególnych oddziałach tworzone są branżowe centra kompetencji które będą służyły w pierwszej kolejności do obsługi lokalnie pozyskanych projektów, ale dzięki zbudowanym tam kompetencjom pracownicy będą zaangażowani w projekty w innych regionach Polski oraz wdrożenia dla klientów zagranicznych – mówi Paweł Prokop, wiceprezes Comarch odpowiedzialny za sektor publiczny. 

Comarch ma oddziały na terenie całego kraju. Od kilkunastu lat prowadzi biura w Białymstoku, Lublinie czy Rzeszowie. Teraz mocno stawia na działalność biznesową w tych miastach za sprawą pozyskiwania nowych projektów. 

Comarch informuje, że w Białymstoku dzięki inwestycji samorządu województwa podlaskiego w rozwój regionalnej podlaskiej platformy medycznej „Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie” (PSIeZ), tworzy centrum kompetencyjne wdrożeń w jednostkach medycznych. Z kolei w Lublinie, dzięki podpisanemu w listopadzie kontraktowi na wdrożenie systemu zarządzania dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, rozwija się centrum kompetencyjne wdrożeń systemów dla uczelni. 

Spółka podała, że w Olsztynie, gdzie w przetargu na Centrum Usług Wspólnych Finansowo-Księgowych dla Gminy Olsztyn złożył w czerwcu ofertę za 20,8 mln zł, „rozwijane będzie dzięki temu” centrum kompetencyjne wdrożeń w obszarze samorządowym. Tamten przetarg jednak unieważniono, a w powtórzonym postępowaniu jako najkorzystniejsza wybrano ofertę COIG, z grupy Wasko.

Obecnie w oddziałach Comarch zlokalizowanych w trzech miastach: Białymstoku, Lublinie oraz Rzeszowie spółka zatrudnia prawie 300 osób i planuje zwiększyć zatrudnienie o kolejne

W Rzeszowie zatrudnionych jest ponad 50 osób a w Białymstoku blisko 40. W najbliższym czasie Comarch planuje również uruchomić biuro w Olsztynie.

– Olsztyn to ważny ośrodek akademicki, co powoduje, że na lokalnym rynku pracy są obecni dobrze wykształceni absolwenci zarówno kierunków informatycznych, jak i ekonomicznych oraz biznesowych. I pracowników z takimi kompetencjami będziemy zatrudniać w planowanym oddziale. Zależy nam, aby Olsztyn stał się mocnym punktem w współpracy biznesowej Comarch z lokalnymi przedsiębiorstwami oraz instytucjami administracji publicznej – mówi Paweł Prokop.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane