Comarch w Kraju Kwitnącej Wiśni

opublikowano: 25-07-2017, 22:00

Spółka wzmocni obecność na rynkach azjatyckich. Otworzyła kolejną firmę na Dalekim Wschodzie: w Tokio.

Dotychczas Comarch miał biura w Malezji i Szanghaju, a jego azjatyckie centra danych znajdują się w Kuala Lumpur, Singapurze i Szanghaju. Administracyjnie Comarch obecny jest na Dalekim Wschodzie od 2009 r., kiedy została zarejestrowana spółka w Chinach. Działalność biznesową firma rozwija wśród klientów z branż turystycznej, bankowej oraz z rynku nieruchomości. Wśród azjatyckich firm korzystających z rozwiązań Comarchu są m.in. malezyjski Air Asia, CEBU Pacific (Filipiny), Vingroup (Wietnam) i TMB Bank (Tajlandia). Przychody Comarchu z rynku azjatyckiego w 2016 r. wyniosły ponad 47 mln zł, a w pierwszym półroczu 2017 przekroczyły 19 mln zł.

Fot. Bloomerg

— Rok 2017 planujemy zamknąć lepszym wynikiem niż poprzedni — mówi Paweł Kłęczek, dyrektor zarządzający Comarchu w Japonii. Aktywność promocyjna i sprzedażowa japońskiej spółki Comarchu będzie koncentrować się na rozwiązaniach skierowanych do sektora telekomunikacji, finansów oraz usług.

— Japonia to wciąż jeden z najbogatszych i najbardziej innowacyjnych krajów na świecie. Gospodarka w znacznym stopniu rozwija się dzięki rozwiązaniom informatycznym, które są obecne niemal w każdej branży. Dlatego firmy IT dynamicznie rozbudowują jednostki badawcze, zwiększają budżety na inwestycje w badania i rozwój, a także prześcigają się w liczbie zarejestrowanych patentów. Za sprawą tej dynamiki Japonia jest bardzo konkurencyjnym rynkiem — mówi Paweł Kłęczek. Około 60 proc. przychodów Comarchu pochodzi z rynków zagranicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane