Comarch zdobył Telefonikę

MGA
opublikowano: 13-11-2013, 13:49

Spółka podpisała kontrakt na dostawy systemów OSS z jednym z największych operatorów komórkowych w Europie.


Do grona dużych operatorów komórkowych, którzy korzystają z rozwiązań krakowskiej spółki IT, dołączył kolejny europejski gracz. Hiszpańska Telefonica wybrała Comarch na dostawcę systemów obsługujących sieć telekomunikacyjną (OSS). Giełdowa firma będzie je dostarczała do wszystkich europejskich spółek operatora. Umowę poprzedził kontrakt z Telefoniką Deutschland. Wartości nie podano.

Umowa przewiduje wdrożenia w Telefonice rozwiązania NGNP (wraz z dodatkowymi usługami) i długofalowe świadczenie usług wsparcia.  Krakowska spółka ma pomóc operatorowi w odchudzeniu biznesu telekomunikacyjnego z IT.

Klientami Comarchu z segmentu telekomunikacyjnego są tacy europejscy giganci jak T-Mobile czy Vodafon. Telefonica działa w ponad 20 państwach na trzech kontynentach. Europejską ekspansję umożliwiło jej przejęcie w 2006 r. brytyjskiej firmy O2. W ubiegłym tygodniu Telefonica odsprzedała 65 proc. udziałów w Telefonica Czech Republik grupie PPF za ponad 2,4 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane