Commerzbank woli zatrzymać mBank niż sprzedać go zbyt tanio

opublikowano: 13-02-2020, 14:20

Commerzbank zasygnalizował w czwartek, że już mu tak bardzo nie zależy na sprzedaży mBanku.

Prezes Martin Zielke powiedział podczas konferencji z analitykami, że zwiększony bufor kapitałowy daje jego bankowi większą swobodę w sprawie sprzedaży polskiej spółki zależnej. Dyrektor finansowa Bettina Orlopp mówiła wcześniej, że do sprzedaży dojdzie tylko „jeśli dostaniemy odpowiednią cenę”.

mBank
Zobacz więcej

mBank fot. WM, Puls Biznesu

Bloomberg pisze, że to kolejne oznaki słabnięcia determinacji Commerzbanku w sprawie pozbycia się mBanku, choć Orlopp powiedziała, że Commerbank nadal chce go sprzedać. Agencja zwraca uwagę, że niemiecki właściciel sygnalizował, że sprzedaż mBanku nie jest niezbędna już po tym jak w pierwsza runda składania ofert pokazała niewielkie zainteresowanie potencjalnych nabywców.

We wrześniu ubiegłego roku prezes Commerzbanku ogłosił zamiar sprzedaży mBanku, co miało dać pieniądze na restrukturyzację niemieckiej spółki. W czwartym kwartale zmalała jednak potrzeba zwiększenia kapitału Commerzbanku, który zakończył rok wskaźnikiem kapitału tier 1 wyższym niż oczekiwał zarówno bank, jak i analitycy. Podczas spotkania z nimi w czwartek Orlopp powiedziała, że zwiększony bufor kapitałowy daje Commerbankowi „dużo większą elastyczność” w realizacji nowej strategii niż myślano we wrześniu.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy