Commerzbank znów obniżył prognozę roczną

opublikowano: 07-11-2019, 09:15

Drugi bank Niemiec dokonał kolejnej w ciągu zaledwie kilku tygodni obniżki prognozy tegorocznego wyniku.

Commerzbank ogłosił, że spodziewa się skonsolidowanego zysku netto w tym roku niższego od osiągniętego w 2018 r. Wcześniej zapowiadał lekką poprawę wyniku. Nie liczy już także na osiągnięcie w obecnym roku większych przychodów niż w poprzednim. Prezes Martin Zielke tłumaczy obniżenie prognozy negatywnym wpływem ujemnych stóp procentowych, a także nasilającą się konkurencją.

- Głównym powodem korekty jest niepewne otoczenie makroekonomiczne, w szczególności pogłębienie globalnych konfliktów handlowych – głosi komunikat Commerzbanku. - Dalsze luzowanie polityki monetarnej ogłoszone przez Europejski Bank Centralny we wrześniu i wynikająca z tego presja na marże będzie miała również negatywny wpływ na zyski – dodaje.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy