Comp przesunął termin przyjmowania zapisów na akcje

21-12-2004, 09:28

Warszawski Comp przesunął termin przyjmowania zapisów na akcje zwykłe serii H na 29-30 grudnia z 22 grudnia - poinformowała spółka w komunikacie.

Zamknięcie subskrypcji nastąpi 31 grudnia 2004 roku.

W subskrypcji oferowanych będzie 1 mln akcji serii H w ramach transzy dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych. Spółka nie wyklucza jednak, że skieruje swoją ofertę wyłącznie do inwestora branżowego.

Kilka dni temu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zgodziła się na zmianę zasad dystrybucji akcji spółki, co umożliwia spółce skierowanie oferty do jednego wybranego inwestora.

Comp planuje, iż inwestor branżowy będzie miał po objęciu akcji nowej emisji do 25 proc. kapitału zakładowego spółki. Jeśli negocjacje z inwestorem branżowym zakończą się sukcesem, nie jest przewidziana oferta akcji dla innych inwestorów. Comp nie ujawnił jaka spółka może stać się jego inwestorem.

Z emisji akcji spółka chce pozyskać od 25 do 35 mln zł.

Comp planuje debiut giełdowy, nawet jeśli ostatecznie jego akcje obejmie tylko inwestor branżowy.

Warszawski Comp sprzedał w lutym tego roku swojemu akcjonariuszowi funduszowi Polish Enterprise Fund zarządzanemu przez Enterprise Investors posiadane przez siebie 50 proc. akcji Compu Rzeszów. W zamian Comp otrzymał od PEF 55 proc. akcji własnych, które następnie umorzył.

Głównym akcjonariuszem Compu jest jego prezes Jacek Papaj, który posiada obecnie 1,3 mln akcji, czyli ponad 74 proc. akcji Comp SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Comp przesunął termin przyjmowania zapisów na akcje