Comp sprzedaje PayTela

GSU
opublikowano: 24-04-2018, 12:46
aktualizacja: 24-04-2018, 12:48

Giełdowy Comp ponownie wystawił na sprzedaż spółkę teleinformatyczną PayTel. Obecnie oczekuje na złożenie wiążących ofert zakupu. Prawdopodobieństwo realizacji transakcji w najbliższych miesiącach ocenia jako wysokie.

Zarząd Compu w grudniu zdecydował o przeznaczeniu PayTela do sprzedaży. W księgach spółka jest wyceniona na 32,7 mln zł. Decyzja wynikała m.in. z otrzymania wstępnych ofert zakupu akcji – od potencjalnych kontrahentów.  Na początku 2018 r. chęć nabycia akcji PayTela zgłosili kolejni kontrahenci. 

Zobacz więcej

źródło: PayTel

„W ocenie zarządu prawdopodobieństwo realizacji transakcji sprzedaży w najbliższych miesiącach jest wysokie, jednocześnie zarząd spodziewa się, że wartość potencjalnej transakcji będzie przewyższała wartość księgową aktywów przeznaczonych do sprzedaży. Zarząd na chwilę obecną nie posiada innych planów realizacji w/w aktywów”- czytamy w raporcie Compu.

Comp kupił PayTela w 2012 r. za 6 mln zł od Orange Polska. Już w przeszłości wystawiał tę spółkę na sprzedaż, ale transakcja nie doszła do skutku.

PayTel jest spółką teleinformatyczną świadczącą specjalistyczne usługi elektroniczne i finansowe. Kluczowymi obszarami działalności jest obsługa terminali płatniczych, doładowań elektronicznych oraz płatności za rachunki wystawców masowych. Spółka posiada własne aplikacje terminalowe i własną infrastrukturę, opartą o system centralny. W 2017 r. spółka miała 27,7 mln zł przychodów i 6 mln zł straty netto.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / Comp sprzedaje PayTela