Compaq monitoruje serwery

Marcin Złoch
opublikowano: 13-02-2002, 00:00

Jako ostatni znaczący dostawca serwerów, Compaq Polska wprowadził usługę służącą weryfikacji parametrów pracy serwera i automatycznego wysyłania powiadomień o awariach lub nieprawidłowościach w pracy urządzenia.

Compaq Computer oferuje usługę e@syService przeznaczoną dla linii intelowskich serwerów ProLiant. Dzięki niej administrator nie musi śledzić ciągłości pracy urządzenia, a w przypadku awarii dzwonić do serwisu.

— Rozwiązanie e@syService śledzi stan funkcjonowania serwera i wykrywa błędy wyręczając administratora. W momencie awarii aplikacja automatycznie wysyła do administratora komunikat o awarii w formie listu elektronicznego lub SMS. Wiadomość jednocześnie jest wysyłana do naszego serwisu, co odciąża administratora systemu i skraca czas reakcji serwisu Compaq. Powstały problem może zostać usunięty, bez angażowania czasu klienta, zdalnie z serwisu. Aplikacja wykrywa także zagrożenia, sygnalizując, że awaria może dopiero nastąpić — informuje Arkadiusz Knapkiewicz, specjalista ds. marketingu działu usług w Compaq Computer.

Usługa została oparta na oprogramowaniu Compaq Insight Manager (CIM), którego instalacja na serwerze jest niezbędna do aktywowania e@syService. Usługa obejmuje monitoring około 200 parametrów pracy serwera. Jeśli którykolwiek z nich przekroczy ustalone przez Compaqa normy, automatycznie generowana jest wiadomość informująca o nieprawidłowościach lub awarii. Po automatycznym otrzymaniu informacji o problemie inżynier serwisu Compaqa zobowiązany jest skontaktować się z klientem i od tej chwili zgłoszenie podlega procedurom obsługi zgodnym z warunkami umowy serwisowej lub gwarancji.

— Na razie e@syService wspomaga serwery oparte na platformie Intel. Wykupienie usługi wraz z pakietem rozszerzającym gwarancję serwera linii ProLiant kosztuje od 96 EUR netto (355 zł). W przypadku instalacji bez wykupienia pakietu usługa e@syService dostępna jest od 144 EUR netto (530 zł) — informuje Arkadiusz Knapkiewicz.

Rozwiązanie oferowane przez Compaqa nie jest nowością na rynku oprogramowania przeznaczonego dla serwerów. W ofercie HP znajduje się oprogramowanie Top Tools, pozwalające na ustawienie granic i parametrów serwera, po przekroczeniu których system automatycznie powiadamia administratora. RISC-owe serwery Sun’a wyposażane są w oprogramowanie Sun Managent Center. Podobnie działające aplikacje ma także IBM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Compaq monitoruje serwery