Computerland liczy na lepsze wyniki w IV kw.

05-11-2003, 14:04

Reuters: ComputerLand poinformował w środę, że spodziewa się, iż w czwartym kwartale jego jednostkowe wyniki będą lepsze od osiągniętych w trzecim kwartale, kiedy to zwiększyła ona zysk netto o 47 procent rok do roku do 3,9 miliona złotych. W całym roku zysk przekroczy 10 milionów złotych.

"Zarząd ComputerLandu planuje, że w czwartym kwartale spółka uzyska lepsze wyniki (jednostkowe niż w trzecim kwartale)" - podał ComputerLand w komunikacie.

W okresie styczeń-wrzesień 2003 zysk netto ComputerLandu wyniósł 6,6 miliona złotych.

"W tym roku jednostkowy zysk netto musi być większy niż 10 milionów złotych - to wynika z matematyki" - powiedział dziennikarzom prezes spółki, Tomasz Sielicki.

Dodał, że całoroczny wynik skonsolidowany będzie o kilka milionów złotych niższy od jednostkowego. W 2002 roku zysk netto grupy ComputerLandu wyniósł 9,1 miliona złotych, a jednostkowy 12,3 miliona.

ComputerLand oczekuje, że trzy wielkie projekty offsetowe, w których bierze udział, ruszą w połowie 2004 roku. Spółka spodziewa się, że średniorocznie może z nich otrzymywać nawet 300 milionów złotych do połowy 2007 roku. Projekty offsetowe towarzyszą zakupowi przez rząd samolotu wielozadaniowego dla polskiej armii. Do wykonania są TETRA - system łączności dla służb mundurowych za 700 milionów dolarów, Rejestr Usług Medycznych (RUM) za 0,5-1,0 miliarda złotych i system zarządzania kryzysowego C2 za 0,2-0,5 miliarda złotych.

"Myślę, że (systemy offsetowe) będziemy budować od połowy 2004 do połowy 2007 roku. Z matematyki wynika, że fakturowalibyśmy około 300 milionów złotych rocznie" - powiedział na środowej konferencji prasowej prezes ComputerLandu, Tomasz Sielicki.

Analitycy szacują, że w ciągu trzech lat ComputerLand zafakturuje z budowy projektów offsetowych 0,8-1,0 miliarda złotych. Później jeszcze ComputerLand ma szanse uczestniczyć w utrzymaniu systemu i przez kilka lat inkasować za to 150-200 milionów złotych rocznie, przewidują analitycy.

W realizacji projektów offsetowych biorą też udział Prokom Software, Motorola, czy Tel-Energo. Finansowanie projektów organizuje koncern Lockheed Martin, który dostarcza polskiej armii samoloty. Polska będzie jednak płaciła za użytkowanie systemów spłacając tym samym również koszty ich budowy przez kilkanaście lat.

((Autor: Marcin Gocłowski; Redagował: Paweł Florkiewicz; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, Reuters Messaging: marcin.goclowski.reuters.com@reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Computerland liczy na lepsze wyniki w IV kw.