Constructa-Plus inwestuje w hotel

Ryszard Gromadzki
03-06-2003, 00:00

Poznańska spółka Constructa-Plus buduje w sercu Puszczy Noteckiej ekskluzywne centrum hotelowo-rehabilitacyjne. Inwestycja, której pierwsza część będzie gotowa już we wrześniu, ma kosztować około 15 mln zł.

Firma Constructa-Plus z Poznania, działająca na rynku budownictwa przemysłowego, zainwestuje około 15 mln zł w budowę ekskluzywnego ośrodka hotelowo-rehabilitacyjnego w miejscowości Wiejce w Puszczy Noteckiej. Ośrodek powstaje na terenie 10-hektarowej posiadłości, której częścią jest zabytkowy kompleks pałacowy. Constructa kupiła tę nieruchomość w 2001 r. od Grupy Zasada.

— Rewitalizacja zabytkowego pałacu i jego otoczenia jest zaawansowana w ponad 90 proc. Dotychczasowe prace pochłonęły około 7 mln zł. Teraz czeka nas wyposażenie pałacu w urządzenia do rekreacji i rehabilitacji, których koszt szacujemy na 1,5 mln zł — twierdzi Włodzimierz Janowicz, prezes Constructy.

Według niego, 4-gwiazdkowy hotel na 60 miejsc przyjmie pierwszych gości w końcu września.

We wrześniu ma ruszyć drugi etap inwestycji w Wiejcach. W jego ramach spółka planuje wybudowanie do końca 2004 r. budynku, w którym znajdzie się basen oraz kompleks saun i gabinetów odnowy biologicznej, a także część hotelowa obliczona na kolejne 60 łóżek.

Według Włodzimierza Janowi- cza dokończenie inwestycji w Wiejcach pochłonie kolejne 7 mln zł.

— Inwestycję realizujemy z własnych środków, jednak ze względu na jej rehabilitacyjną funkcję, nie wykluczamy skorzystania, z któregoś z funduszy unijnych — mówi Włodzimierz Janowicz.

Constructa-Plus działa od 1991 r. Należy do kilku osób prywatnych. Specjalizacją spółki jest kompleksowa obsługa przemysłowych projektów budowlanych. Wśród klientów firmy są m.in. Raben, Kulczyk Tradex, Wielkopolska Giełda Rolno-Ogrodnicza. Na koniec 2002 r. firma osiągnęła obroty wysokości 70 mln zł. Spółka zatrudnia 120 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Constructa-Plus inwestuje w hotel