Copernicus TFI sięga po opcje

opublikowano: 10-03-2016, 22:00

Towarzystwo, kierowane przez Marcina Billewicza, wprowadza do oferty fundusz inwestujący w opcje.

Copernicus Options Opportunity (D) FIZ będzie lokował aktywa w instrumenty pochodne na rynkach regulowanych, w szczególności na giełdach Eurex i CBOE. Zarządzającym został Dariusz Baran, który korzystać będzie z metod ilościowych.

Marcin Billewicz, prezes Copernicus Capital TFI
Zobacz więcej

Marcin Billewicz, prezes Copernicus Capital TFI Fot: Tomasz Pikuła

— Celem funduszu jest inwestowanie w opcje na najbardziej płynne indeksy akcji na świecie S&P500 oraz Eurostoxx50. Inwestycje polegają na wystawianiu opcji średnioterminowych na te indeksy przy wykorzystaniu zgromadzonych pieniędzy jako zabezpieczenia wykupu tych opcji. Celem funduszu jest zwrot z inwestycji na poziomie przekraczającym 20 proc. rocznie — mówi Dariusz Baran.

Jak przekonuje Copernicus TFI, fundusze tego typu są zdolne do osiągania dodatnich stóp zwrotu niezależnie od koniunktury na rynku, a wykorzystywanie tzw. multistrategii inwestycyjnych pozwala zarządzającemu na elastyczne dostosowywanie decyzji inwestycyjnych do zmieniającej się sytuacji rynkowej, w przeciwieństwie to typowych funduszy działających na podstawie szczegółowej polityki inwestycyjnej. Minimalna wpłata do funduszu dla osób fizycznych to 40 tys. EUR (172 tys. zł), pozostałe podmioty nie są objęte limitem.

— Trwająca obecnie emisja ma wartość do 10 mln zł, jednak w przyszłym tygodniu planujemy kolejne emisje o podobnych wartościach. Walutą funduszu będzie złoty, jednak nie wykluczamy zmiany waluty na euro na przełomie roku. W zależności od zapotrzebowania inwestorów wpłaty będą mogły być dokonywane zarówno w złotych, jak i w euro — mówi Tomasz Bedla, członek zarządu Copernicus Capital TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu