Czytasz dzięki

Coraz bliżej do strajku w British Airways

ARŻ
opublikowano: 21-08-2020, 11:57

Związek zawodowy reprezentujący personel pokładowy powiedział, że nowe umowy oferowane pracownikom linii lotniczej nie zapewniają im wystarczającej stabilności i opiewają na znacznie niższe kwoty niż wcześniej. Jesienny strajk w British Airways staje się coraz bardziej prawdopodobny, pisze Reuters.

Związek zawodowy Unite po raz pierwszy zagroził strajkiem w lipcu. W czwartek poinformowano, że prawnicy rozpoczną przygotowania od strony formalnej.

Samolot linii British Airways
Zobacz więcej

Samolot linii British Airways fot. Bloomberg

Akcja protestacyjna musiałoby zostać uchwalone większością głosów. Jeżeli tak się stanie, rozpoczęłaby się prawdopodobnie za kilka tygodni. Przedstawiciele pracowników uważają, że cięcia, które przewoźnik chce wprowadzić w związku z pandemią, są zbyt drastyczne. 

Należące do International Airlines Group British Airways w związku z przestojami przepalają dziennie 20 mln funtów. Linie twierdzą, że niezbędne jest zwolnienie z pracy nawet 12 tys. osób.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane