Coraz gorzej w kasynach w Makau

opublikowano: 01-04-2015, 08:14

Przychody kasyn gier hazardowych w Makau tkwią się w silnym trendzie spadkowym. W marcu 2015 r. zniżkowały o 39 proc. co jest drugim najgorszym wynikiem w ich historii, informuje Bloomberg.

Decydujący wpływ na tak zły wynik ma zachowanie wartościowych, bogatych klientów z Chin, którzy w obawie przed zaostrzoną polityka antykorupcyjną ograniczyli wizyty w tych domach rozrywki.

Przychody brutto w największym hubie hazardu na świecie spadły do 21,5 mld MOP (2,7 mld USD), notując dziesiątą z kolei miesięczną zniżkę, wynika z danych opublikowanych przez Gaming Inspection and Coordination Bureau. Odczyt okazał się nieznacznie lepszy od projekcji analityków. Mediana ich prognoz zakładała bowiem spadek rzędu 40 proc. 

Kasyna w Makau stoją w obliczu najniższych od 2011 r. przychodów co w dużej mierze determinowane jest spowolnieniem chińskiej gospodarki oraz zaostrzanej od trzech lat polityki antykorupcyjnej. Znajduje ona odzwierciedlenie w spadku sprzedaży dóbr luksusowych i spadku popytu na tego typu rozrywki. Trzy grosze dorzuca też wprowadzony w kasynach zakaz palenia i surowsze przepisy wizowe. 

Była portugalska kolonia na terenie Chin – jak do tej pory – największy spadek wpływów z kasyn odnotowała w lutym, kiedy to dynamika zniżki sięgnęła aż 49 proc. 

Według wstępnych szacunków w całym I kwartale przychody zmniejszyły się o 37 proc. do 64,8 mld MOP. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu