Coraz mniejsza ochota na większą zmienność

Marek Wołos
21-12-2007, 00:00

Na wczorajszej sesji podejmowano kolejne próby umocnienia dolara. Kurs EUR/USD spadł w pobliże 1,43, a brytyjski funt znalazł się na 4-miesięcznym dnie. Największa zmienność panowała na rynku GBP/PLN. Kurs tej pary spadł poniżej 5.

Amerykańska waluta jest na dobrej drodze do dalszej aprecjacji. Mogło do niej dojść wczoraj, ale zapobiegł temu indeks wyprzedzający koniunkturę w USA. W listopadzie obniżył się o 0,4 proc. (wobec prognozy 0,3 proc.). Neutralna była natomiast ostateczna dynamika PKB w USA z III kwartału — równa wcześniejszym szacunkom.

Zmiany na rynku eurodolara wpłynęły na kurs USD/PLN. W ciągu dnia za dolar płacono 2,53 złotego. Póź niej złoty się wzmocnił, co ma związek z poprawą nastrojów na giełdzie. W ciągu najbliższych dni będziemy obserwować mniejszą płynność i dalszy spadek zmienności.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Coraz mniejsza ochota na większą zmienność