Coraz więcej energii ze słońca

opublikowano: 10-08-2017, 22:00

W Chile powstanie olbrzymia elektrownia słoneczna. Za 30 lat ze źródeł odnawialnych będzie pochodziła większość energii w tym kraju.

Spółki z Grupy Eiffage — francuska Eiffage Concessions i hiszpańska Eiffage Energía — podpisały kontrakt na budowę elektrowni fotowoltaicznej w Chile. Wartość inwestycji wynosi 135 mln EUR. Elektrownia o nazwie Huatacondo powstanie na chilijskiej pustyni Atacama. Będzie dysponowałamaksymalną wydajnością 98 MW. Jest realizowana w ramach programu „Energía 2050”, który zakłada, że do 2050 r. aż 70 proc. energii elektrycznej w Chile będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych. Za jej budowę odpowiedzialna będzie Eiffage Energía, posiadająca bogate doświadczenie w realizacji obiektów solarnych. Ta hiszpańska spółka będzie także operatorem elektrowni przez 30 lat i otrzyma z tego tytułu 138 mln EUR. Na całym świecie Grupa Eiffage zbudowała dotyuchczas elektrownie solarne o mocy ponad 1,5 GW. Do najbardziej

znanych należą obiekty wzniesione w Cestas (południowa Francja) o maksymalnej wydajności 300 MW oraz Quilapilún (okolice Santiago w Chile) o maksymalnej wydajności 110 MW. Firmy Eiffage Concessions i Eiffage Energía należą do Grupy Eiffage — jednej z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie. Grupa Eiffage zatrudnia około 64 tys. pracowników i osiąga roczne obroty w wysokości około 14 mld euro. Przedstawicielem Grupy Eiffage w Polsce jest Eiffage Polska Budownictwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu