Costa Cruises walczy o rekord

Karolina Guzińska
29-09-2003, 00:00

Wszystko wskazuje na to, że w okresie od grudnia 2002 do listopada 2003 r. padnie rekord sprzedaży rejsów wycieczkowych w Europie.

Costa Cruises (nazwa włoska Costa Crociere) obsłużyła ponad pięćset tysięcy turystów. Firma istnieje na europejskim rynku od 50 lat.

— Początek roku 2003 był bardzo trudny dla całej branży turystycznej, głównie z powodu sytuacji w Iraku, ale już w drugim kwartale nastąpił znaczny wzrost liczby dokonywanych rezerwacji rejsów. To bardzo pozytywny sygnał dla całego przemysłu rejsów wycieczkowych — twierdzi Pier Luigi Foschi, prezes Costa Crociere.

Wśród krajów, gdzie ta forma wypoczynku cieszy się największym powodzeniem, na pierwszym miejscu plasują się Włochy (ponad 40 proc.). Natomiast największy wzrost sprzedaży zanotowano w USA (71 proc.), Niemczech (25 proc.), Francji (24 proc.) oraz Europie Wschodniej (46 proc.), w tym w Polsce — ponad 50 proc. wzrostu w ciągu ostatniego roku.

Co roku wodowanych jest kilka statków. Ostatni — Costa Mediterranea i Atlantica — wszedł do floty w czerwcu. Dwa kolejne — Costa Fortuna i Costa Magica — są w końcowej fazie budowy. Costa Cruises jest włoskim członkiem grupy Carnival Corporation & olc i największą „cruisingową” frimą we Włoszech i Europie, ze sprzedażą ponad 733 mln EUR w 2002 r. Dysponuje 9 statkami z łącznym tonażem ponad 500 tys. ton i możliwościami obłożenia ponad 13 tys. pasażerów.

Statki Costa pływają po Morzu Śródziemnym, po wodach Europy Północnej, po Morzu Karaibskim i wokół Ameryki Południowej. Costa Cruises należy do grupy World’s Leading Cruise Lines, w skład której wchodzą również: Carnival Cruise Lines, Holland America Line, Cunard Line, Seabourn Cruise Line, Windstar Cruises, Princess Cruises, P&O Cruises, Ocean Village, Swan Hellenic, AIDA, AŐROSA i P&P Cruises Australia.

Od ponad roku oferta Costa Cruises jest dostępna w Polsce. Sprzedaż odbywa się poprzez biuro podróży Marco Polo, głównego agenta w naszym kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Costa Cruises walczy o rekord