Credit Suisse najmocniej przeceniony w Europie

opublikowano: 27-10-2022, 11:33
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wartość Credit Suisse, drugiego banku Szwajcarii, spada w czwartek o 14 proc., najmocniej z prawie 600 spółek wchodzących w skład paneuropejskiego indeksu Stoxx Europe 600.

Reuters poinformował, że borykający się od kilku miesięcy z problemami Credit Suisse planuje podwyższenie kapitału o 4 mld CHF w drodze sprzedaży praw do akcji. Trzeci kwartał zakończył stratą 4,03 mld CHF i spodziewa się kolejnego ujemnego wyniku w obecnym kwartale. Bank planuje zwolnienie 2,7 tys. pracowników do końca roku, a docelowo o 9 tys. Chce także wydzielić dział bankowości inwestycyjnej do spółki CS First Boston, dla której szuka inwestora. Łączny koszt restrukturyzacji Credit Suisse, wraz z rozwodnieniem kapitału akcyjnego, szacowany jest na 6,6 mld CHF.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters zwraca uwagę, że klienci Credit Suisse w ostatnich tygodniach wycofywali z banku fundusze w tempie, które powodowało naruszenie progów płynnościowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane