Credit Suisse: więcej miejsc pracy do Polski

opublikowano: 26-10-2012, 08:45

Wzrośnie liczba miejsc pracy, które szwajcarski bank przeniesie do Polski i Indii, zapowiedział dyrektor finansowy David Mathers.

The Financial Times informował we wrześniu, że Credit Suisse zdecydował o przeniesieniu części miejsc pracy w tzw. back-office z Singapuru do Polski i Indii. W czwartek podczas prezentacji wyników kwartalnych dyrektor finansowy David Mathers powiedział dziennikarzom, że bank zamierza zwiększyć liczbę miejsc pracy z działu IT, które przeniesie do Polski i Indii.

Credit Suisse zapowiedział w czwartek, że jego celem jest zaoszczędzenie 4 mld CHF do 2015 roku. W lipcu zapowiadał, że będzie to 3 mld CHF, a wcześniej że 2 mld CHF. Motywacją do zwiększania tej kwoty są pogarszające się wyniki banku. Jak pisaliśmy wczoraj, w ostatnim kwartale wynik netto banku obniżył się aż o 63 proc. do 254 mln  CHF. Analitycy oczekiwali 415 mln CHF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Banki / Credit Suisse: więcej miejsc pracy do Polski