Kryptominery atakują firmy

opublikowano: 17-07-2018, 22:00

Maya Horowitz, kierownik grupy analitycznej ds. zagrożeń w firmie Check Point, ostrzega, zwracając uwagę na wzrost liczby ataków z wykorzystaniem nowego rodzaju złośliwego oprogramowania.

Hakerzy wykorzystują moc komputera ofiary, używając jej do kopania kryptowalut — oczywiście w celu zwiększenia przychodów. Maya Horowitz zaznacza, że ten trend zaczyna się nasilać. Analitycy z Check Pointu ostrzegają również, że kryptominery są wciąż rozbudowywane, przez co stają się coraz bardziej skutecznym narzędziem w rękach cyberprzestępców. I coraz częściej są wymierzane w usługi przechowywania danych w chmurze.

"Kryptominery są wciąż rozbudowywane, przez co stają się coraz bardziej skutecznym narzędziem w rękach cyberprzestępców."
Zobacz więcej

"Kryptominery są wciąż rozbudowywane, przez co stają się coraz bardziej skutecznym narzędziem w rękach cyberprzestępców." Fotolia

— Obserwujemy coraz bardziej wyrafinowane ataki na infrastruktury chmury obliczeniowej i środowiska wieloplatformowe. Organizacje muszą przyjąć wielowarstwową strategię bezpieczeństwa cybernetycznego, która zapobiegnie przejęciu sieci i danych przez te ataki — dodaje Maya Horowitz, cytowana w komunikacie Check Pointu.

 

CIEKAWE DANE:

42 proc. - Tyle organizacji w pierwszej połowie 2018 r. ucierpiało w wyniku złośliwego oprogramowania, określanego kryptominerem

20,5 proc. - Tyle firm i instytucji odczuło ich działanie w drugiej połowie 2017 r. — wynika z analiz przeprowadzonych przez Check Point.

65 proc. - Taką część mocy procesora i istniejących zasobów zaatakowanej instytucji wykorzystują kryptominery.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu