CSFB: ten rok będzie udany dla GPW

Administrator
opublikowano: 09-01-2002, 19:05

CS First Boston utrzymał przeważenie polskich akcji w swoim portfelu – wynika z raportu banku z 9 stycznia. Potencjał wzrostowy w krótkim terminie został jednak częściowo wyczerpany po silnych wzrostach na początku tego roku. Najlepszą okazją inwestycyjną na GPW pozostaje bank Pekao. Trwające wzrosty analitycy wykorzystaliby za to do redukcji zaangażowania w KGHM.

CS First Boston utrzymał przeważenie polskich akcji w swoim portfelu – wynika z raportu banku z 9 stycznia. Potencjał wzrostowy w krótkim terminie został jednak częściowo wyczerpany po silnych wzrostach na początku tego roku.

Najlepszą okazją inwestycyjną na GPW pozostaje bank Pekao. Trwające wzrosty analitycy wykorzystaliby za to do redukcji zaangażowania w KGHM.

CSFB wyróżnił cztery czynniki które wpływać będą na giełdową koniunkturę w rozpoczynającym się roku. Są to ożywienie gospodarcze, cięcia stóp, silna waluta i zakupy dokonywane przez fundusze emerytalne. Analitycy szacuję, że PKB wzrośnie o 2,2 proc., RPP obetnie stopy o 250 punktów bazowych, za złotego na koniec roku zapłacimy 3,84 zł, a za euro 3,76 zł.

Fundusze emerytalne, które już zainwestowały w rodzime akcje 1,5 mld USD, dołożą dalsze 0,7 mld USD w tym roku.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane