Cukier i sól zdelegalizowane

Szokująca prognoza na 2018 rok: żywność

Spożywcy naprędce zmieniają składy produktów. Wczoraj w trybie ekspresowym, bo pięciogodzinnym, Sejm i Senat przyjął nowe przepisy. W uzasadnieniu projektu czytamy m.in. „kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych obywateli wymaga zdelegalizowania takich substancji jak sól i cukier oraz jednocześnie zapewnienia im dawki słodyczy i soli w innych obszarach (...) osładzać życie obywateli będzie od teraz rozkwitający polski przemysł, a szczyptę soli dołoży opozycja polityczna”. Nie wiadomo, co stanie się z tłuszczem, glutenem i mlekiem krowim, które również znajdują się na cenzurowanym. W sejmowych kuluarach już słychać jednak o nowelizacji wchodzących w życie przepisów i poszerzenie listy właśnie o te składniki.

— Cóż robić, zamiast cukru w naszych pralinach będzie pieprz. W sumie takie niecodzienne połączenia nazywane food pairingiem to teraz coraz bardziej powszechny globalny trend, więc należy docenić nowatorskie podejście naszych polityków i znajomość tego, co dzieje się w świecie — komentuje chcący zachować anonimowość prezes jednej z największych spółek słodyczowych.

Podobne pomysły mają m.in. producenci solonego masła, które teraz stanie się masłem z pieprzem.

— Tym razem uciekliśmy spod topora, ale kto wie, co będzie za kilka miesięcy. Dlatego nastawiamy się na produkcję roślinnego mleka. Mleko z naszych polskich mleczy i stokrotek to będzie wyróżnik na skalę globalną. Myśleliśmy też o wykorzystaniu w tym celu Ptasiego Mleczka, ale tu pojawia się problem cukru, poczekamy, może go czymś zastąpią — mówi nam jeden z czołowych producentów mleka w Polsce, na razie krowiego.

To jedna z naszych szokujących prognoz, tzw. czarnych łabędzi (wydarzenie bardzo mało prawdopodobne, ale o potencjalnie wielkich konsekwencjach)

Przeczytaj inne szokujące prognozy >>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu