CureVac i Bayer zawarły sojusz ws. szczepionek

ARŻ, Reuters
opublikowano: 07-01-2021, 10:50

Niemiecka firma biotechnologiczna CureVac zawarła sojusz z koncernem farmaceutycznym Bayer, aby uzyskać globalne wsparcie w staraniu się o zatwierdzenie eksperymentalnej szczepionki COVID-19 i jej dystrybucji, pisze Reuters.

Bayer
Bayer
Krisztian Bocsi

“Bayer wniesie swoją wiedzę i ugruntowaną infrastrukturę w takich obszarach jak operacje kliniczne, kwestie regulacyjne, nadzór nad bezpieczeństwem farmakoterapii, informacje medyczne i wydajność łańcucha dostaw" - stwierdziły firmy we wspólnym oświadczeniu. Warunki finansowe współpracy nie zostały ujawnione.

CureVac w grudniu rozpoczął późną fazę badania klinicznego potencjalnej szczepionki. Umowa z Bayerem jest odzwierciedleniem porozumienia firmy BioNTech z amerykańskim Pfizerem.

Notowany na giełdzie Nasdaq CureVac podał, że zamierza wyprodukować do 300 mln dawek szczepionki w 2021 roku i do 600 mln w 2022 roku. Do tej pory, jeszcze przed uzyskaniem zgód regulacyjnych, Unia Europejska zawarła wstępną umowę na zakup 405 mln dawek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane