Cyberatak wisi w powietrzu

opublikowano: 19-02-2019, 22:00

W ubiegłym roku byliśmy świadkami wielu incydentów w sieci.

Wśród firm, które zostały naznaczone „atakami, wyciekami danych lub błędami”, były m.in. Intel, Facebook, Cambridge Analytica, Marriott czy British Airways — wylicza Xopero Software, firma, która zainicjowała powstanie raportu „Cyberbezpieczeństwo: Trendy 2019 z komentarzami najlepszych ekspertów bezpieczeństwa IT”. Analiza powstała we współpracy m.in. z ekspertami z Komputronik Biznes i NCBR. Czy pozostałe firmy wyciągnęły lekcję z głośnych cyberporażek? Spora część spółek zdecydowała się na zwiększenie liczby szkoleń pracowników. Firmy planują też inwestycje w rozwiązania do backupu (65 proc. wskazań), instalację antywirusów i antyspyware (48 proc.), fizyczne zabezpieczenia (40 proc.) i ochronę w chmurze (22 proc.).

3,5 mld Tyle „rekordów” zostało naruszonych lub przejętych przez niepowołane podmioty w pierwszym półroczu 2018 r. To wzrost o 72 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu