Cyberataki groźne dla banków

WST
opublikowano: 14-06-2013, 00:00

Obawy związane z hakerami i cybernetycznymi atakami zepchnęły kryzys w strefie euro z czołowej pozycji czynników ryzyka opracowanych przez brytyjskie banki.

Zdaniem Andrew Haldane'a, dyrektora ds. stabilności finansowej Banku Anglii, muszą one zrobić zdecydowanie więcej, by chronić siebie w świecie nowoczesnych technologii. W tym roku było wiele cyberataków, jak choćby ujawniony w maju przez amerykańskich prokuratorów przypadek grupy, która ukradła z dwóch banków z Bliskiego Wschodu 45 mln USD dzięki hakerskiemu włamaniu do firmy zajmującej się przetwarzaniem danych z kart kredytowych, wypłacając gotówkę z bankomatów w 27 krajach. — Spotkałem się z przedstawicielami pięciu czołowych brytyjskich banków przed sześcioma miesiącami. Od tego czasu ich nastawienie wobec cyberprzestępczości jeszcze się wyostrzyło. To obecnie jest dla nich największe zagrożenie — powiedział Andrew Haldane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane