Cyfrowa praca

opublikowano: 05-11-2014, 00:00

Barometr „Pulsu Biznesu”. Umiejętność korzystania z nowoczesnych urządzeń i specjalistycznego oprogramowania staje się koniecznością na rynku pracy — uważają eksperci personalni.

— Kompetencje cyfrowe młodych wyglądają dobrze na papierze, a gdy przechodzimy do konkretów, wychodzą na jaw braki w obsłudze podstawowych programów — twierdzi Bartosz Kaczmarczyk, prezes Loyd Inwestycje i Zarządzanie, spółki należącej do Polskiego Holdingu Rekrutacyjnego. Dodaje, że swoboda, z jaką przedstawiciele tzw. pokolenia Y wykorzystują nowinki technologiczne, nie zawsze idzie w parze z umiejętnościami informatycznymi, które są potrzebne na rynku pracy. Dlatego za konieczne uważa przemyślenie, jak ma wyglądać edukacja IT już od najmłodszych lat, a nie tylko na poziomie wyższym. Warto brać przykład z Wielkiej Brytanii, która jesienią 2015 r. wprowadzi w szkole obowiązkowe zajęcia programistyczne dla dzieci w wieku od 5 do 16 lat. — Również w Polsce takie działania byłyby niezwykle pożądane, jeśli chcemy wychować kolejne pokolenie ekspertów — podkreśla Michał Młynarczyk, dyrektor zarządzający Hays Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane