Cyfrowy Polsat pod lupą za relację Euro 2008

MEW
opublikowano: 13-06-2008, 00:00

Urząd zbada, czy platforma satelitarna nie łamie prawa, ograniczając możliwość publicznego odtwarzania meczów Euro 2008.

Urząd zbada, czy platforma satelitarna nie łamie prawa, ograniczając możliwość publicznego odtwarzania meczów Euro 2008.

Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), wszczęła postępowanie sprawdzające, czy Cyfrowy Polsat, platforma satelitarna Zygmunta Solorza-Żaka, nie łamie prawa ograniczając publiczne odtwarzanie relacji z Euro 2008.

Telewizja Polsat jest jedynym właścicielem w Polsce praw do transmisji relacji ze wszystkich meczów mistrzostw Europy. Zgoda na publiczne odtwarzanie rozgrywek przez firmy prowadzące np. kina, puby czy hotele jest uzależniona od nabycia praw do ich publicznego nadawania, a także zakupu dekodera od Cyfrowego Polsatu.

„W toku postępowania urząd sprawdzi, czy zasady zawierania umów na publiczne odtwarzanie programów telewizyjnych, w tym relacji z Euro 2008 oraz zasady sprzedaży sprzętu koniecznego do odtwarzania tych programów, nie naruszają prawa antymonopolowego” — napisał UOKiK we wczorajszym komunikacie.

Postępowanie wyjaśniające ma wstępnie ustalić, czy mogło dojść do naruszenia prawa. Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, powinno się zakończyć w terminie 30 dni od wszczęcia. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, konieczne będzie wszczęcie postępowania antymonopolowego w tej sprawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu