Cyfrowy Polsat podzieli się zyskiem

opublikowano: 12-04-2017, 13:05
aktualizacja: 12-04-2017, 13:06

Spółka chce wypłacić akcjonariuszom 0,32 zł na akcję. To dolna granica tego, co może zrobić w myśl nowej polityki dywidendowej.

Medialno-telekomunikacyjna grupa Zygmunta Solorza-Żaka po raz drugi w tej dekadzie podzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Jej zarząd zarekomendował dziś przeznaczenie na dywidendę 204,6 mln zł z 578 mln zł ubiegłorocznego zysku netto. To 0,32 zł na jedną akcję. Zgodnie z przyjętą w listopadzie ubiegłego roku polityką dywidendową Cyfrowy Polsat może przeznaczać na dywidendę od 200 do 400 mln zł w sytuacji, gdy poziom zadłużenia netto grupy mieści się w przedziale 2,5-3,2 razy zysk EBITDA. Na koniec ubiegłego roku było to 2,83.

Powrót: Spółka, kierowana przez Tobiasa Solorza, wróciła do wypłacania dywidendy.
Zobacz więcej

Powrót: Spółka, kierowana przez Tobiasa Solorza, wróciła do wypłacania dywidendy. Marek Wiśniewski

Rekomendacja zarządu jest zgodna z oczekiwaniami analityków. Po publikacji wyników rocznych w połowie marca Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku, mówił w rozmowie z „PB", że oczekuje wypłaty w wysokości około 0,3 zł na akcję.

Cyfrowy Polsat, spłacający duże zadłużenie, zaciągnięte na przejęcie Polkomtelu (operatora sieci Plus), docelowo chce obniżyć poziom długu do EBITDA poniżej 1,75.

Przypomnijmy, że w lutym kurs Orange zanurkował po tym, jak zarząd spółki zarekomendował niewypłacanie dywidendy. Telekom zamierza przeznaczać dostępną gotówkę na inwestycje światłowodowe, analitycy spodziewają się, że nie podzieli się zyskiem również w przyszłym roku. Netia z kolei rekomenduje wypłatę 0,25 zł na akcję. Rok temu jej zarząd chciał wypłacić 0,2 zł, ale akcjonariusze zdecydowali, że dywidenda będzie dwa razy wyższa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cyfrowy Polsat podzieli się zyskiem