Cypr: giełda pozostanie zamknięta jeszcze kilka dni

PAP
opublikowano: 28-03-2013, 10:01

Cypryjska giełda papierów wartościowych, która nie pracowała od połowy marca, pozostanie zamknięta jeszcze kilka dni, poinformowano w czwartek. Tego dnia po 12-dniowej przerwie mają wznowić działalność banki.

Giełda nie będzie pracować także w dniach 29 marca-1 kwietnia, ponieważ w czasie Wielkiejnocy w Unii Europejskiej nie będzie działać transeuropejski system rozliczania płatności w euro TARGET2.

Ostatnia sesja giełdy na Cyprze odbyła się 15 marca.

W czwartek trwają przygotowania do otwarcia banków, które nie pracowały od 16 marca w związku z negocjowanym z międzynarodowymi pożyczkodawcami planem ratunkowym dla Cypru. Banki mają być czynne od południa (czasu lokalnego) przez sześć godzin.

Na transakcje finansowe nałożono jednak liczne restrykcje. Górny limit wypłaty gotówki ustalono na 300 euro dziennie na osobę. Osoby wyjeżdżające za granicę mogą zabrać ze sobą najwyżej 1 tys. euro w gotówce lub równoważną kwotę w obcej walucie; wcześniejsze nieoficjalne dane mówiły o maksymalnym pułapie 3 tys. euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane