Cypr: sprzedaż złota w ciągu miesiąca

Cypryjski minister finansów powiedział w środę, że oczekuje, iż sprzedaż części posiadanego przez kraj rezerw złota nastąpi w ciągu miesiąca, jednak ostateczna decyzja należeć będzie do tamtejszego banku centralnego, informuje Reuters.

Cypr musi sprzedać część posiadanego złota by pozyskać około 400 mln EUR na sfinansowanie swojego udziały w wycenianym na 10 mld EUR programie ratunkowym sygnowanym przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

W minionym tygodniu Cypr potwierdził, że sprzedaż rezerw kruszcu jest jedną z opcji dla jego wkładu w pomoc, lecz uzależnione jest to od stanowiska banku centralnego.

W przypadku złota ostateczne słowo należy do władz banku centralnego. To całkowicie zrozumiałe. To bank musi powiedzieć „TAK” – powiedział Harris Georgiades, minister finansów w wywiadzie dla Bloomberg TV.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Cypr: sprzedaż złota w ciągu miesiąca