Czytasz dzięki

Cytaty dnia

JKW
opublikowano: 20-06-2011, 00:00

Cytaty dnia

Donald Tusk, premier Polski: Polska będzie uczestniczyć w mechanizmie gwarancji dla Grecji. Tak jak każdy inny członek Unii Europejskiej.

Angela Merkel, kanclerz Niemiec: Chcielibyśmy, żeby sektor prywatny uczestniczył w programie ratunkowym dla Grecji na zasadzie dobrowolności.

Premier Donald Tusk potwierdził wcześniejsze spekulacje, że do drugiego programu ratunkowego dla Grecji zostaną włączone kraje UE spoza strefy euro. Wkład poszczególnych państw będzie uzależniony od udziału w unijnym PKB. Do pomocy Grecji nie będą natomiast zmuszani prywatni inwestorzy. Angela Merkel, po spotkaniu z Nicolasem Sarkozy, prezydentem Francji, zgodziła się, by wierzyciele dobrowolnie dołączali do programu (wcześniej kanclerz sugerowała, że inwestorzy powinni być do tego zobligowani). Niemcy i Francja chcą, by prywatni wierzyciele zgodzili się np. na wydłużenie okresu zapadalności obligacji. Nicolas Sarkozy sugerował wczoraj, że odciążenie Grecji leży w interesie wierzycieli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Polecane