Czytasz dzięki

Czas na bezpłatną narodową platformę cyfrową

Tomasz Teluk
opublikowano: 03-11-2008, 00:00

Prawie dwie trzecie Polaków uważa, że telewizja publiczna powinna jak najszybciej uruchomić platformę cyfrową dostępną wszystkim widzom. Jedno- cześnie ponad 40 proc. badanych uważa się za źle przygotowanych do cyfryzacji telewizji i radia. Wyłania się zatem obraz obywatela niedoinformowanego, a przede wszystkim zniesmaczonego drożyzną za dostęp do telewizji cyfrowej.

Mniej niż jedna czwarta respondentów zgodziłaby się na ponoszenie dodatkowych, obok abonamentu radiowo-telewizyjnego, opłat za dostęp do narodowej platformy cyfrowej. Oznacza to, że chcemy mieć cyfrę w ramach abonamentu. Dlatego zachodzi niebezpieczeństwo, że rezygnacja TVP z budowy narodowej platformy spowodowałaby zjawisko cyfrowego wykluczenia najuboższych — bezrobotnych, emerytów i rencistów, których nie byłoby stać na wykupienie drogiego dostępu.

Reasumując: telewizja publiczna zaciągnęła wobec społeczeństwa moralny i finansowy dług, który powinna spłacić, zapewniając Polakom powszechny i bezpłatny dostęp do dobrej jakości telewizji cyfrowej.

Tomasz

Teluk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Teluk

Polecane