„Czas pozwolić na krach rynku nieruchomości”

MWIE, Moneynews
08-09-2010, 16:22

Coraz więcej ekspertów uważa, że próby reanimacji rynku nieruchomości poniosły fiasko i najlepiej pozwolić rynkowi się załamać.

- Ceny nieruchomości powinny spaść do takich poziomów, żeby w sposób naturalny znaleźli się chętni do kupna mieszkań – powiedział Anthony B. Sanders, dodając, że dalsze próby stymulowania rynku zakrawają na szaleństwo.

- Administracja Obamy stawiała na to, że ożywienie w gospodarce samo rozwiąże problem rynku nieruchomości, jednak najwyraźniej się przeliczyła – komentował sytuację na rynku Howard Glaser, odpowiedzialny za rynek nieruchomości w administracji Clintona.

Minusem takiego rozwiązania byłoby jednak to, że dalsze spadki cen nieruchomości zmniejszyłyby skłonność Amerykanów do wydawania pieniędzy. To z kolei miałoby negatywny wpływ na gospodarkę, której główną bolączką jest niedostateczny popyt konsumpcyjny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Moneynews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / „Czas pozwolić na krach rynku nieruchomości”