Czego student oczekuje od pracodawcy

DCZ
02-09-2011, 12:08

Wizerunek pracodawcy coraz częściej staje się kartą przetargową w walce o najbardziej utalentowanych pracowników. Każdy, kto przymierza się do wkroczenia na rynek pracy, za najatrakcyjniejszego pracodawcę uważa tego, który najlepiej pasuje do wyobrażeń i kojarzy się z cenionymi wartościami.

Dla studenta najważniejsze jest, by pracodawca był uczciwy.
Zobacz więcej

Dla studenta najważniejsze jest, by pracodawca był uczciwy.

Firma Universum zbadała, jak polscy studenci postrzegają firmy działające na rynku i jakie jest ich wyobrażenie o idealnym pracodawcy. Okazuje się, że nasz student chce pracować w znanej, renomowanej firmie, która jest stabilna finansowo. O tym, że przyszły pracodawca musi przede wszystkim mieć solidne finansowe mówi aż 55 proc. badanych. Na drugim miejscu wśród najbardziej atrakcyjnych atrybutów pracodawcy znalazł się prestiż, na trzecim natomiast dobra reputacja. Trochę inne wyniki uzyskano, gdy zastosowano kryterium kierunku studiów. Otóż słuchacze studiów ekonomicznych bardziej stawiają na dynamiczny rozwój i przedsiębiorczość pracodawcy (39 proc.), wartość tę wysoko cenią także przyszli inżynierowie (40 proc.).

A co dla młodych ludzi się nie liczy przy wyborze pracodawcy? Wskazania są zaskakujące. Wśród najmniej dla studentów znaczących atrybutów znalazły się wysokie standardy etyczne (13 proc.) i wysoki poziom społecznej odpowiedzialności biznesu (12 proc.). Wygląda więc na to, młodzi najpierw troszczą się o własne bezpieczeństwo, a dopiero potem o to, co ich otacza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Czego student oczekuje od pracodawcy