Czytasz dzięki

Czeski „król nieruchomości” największym akcjonariuszem Globalworth

opublikowano: 07-02-2020, 09:23

Radovan Vitek ma już ponad 30 proc. głosów w spółce, która jest jednym z największych graczy na rynkach nieruchomości Polski i Rumunii, wynika z informacji romania-insider.com.

Kontrolowana przez Vitka czeska CPI Property Group (CPIPG) kupowała akcje Globalworth i ma już 29,404 proc. kapitału i 30,68 proc. głosów na walnym spółki. Oznacza to, że jest już jej największym akcjonariuszem. Kolejni pod względem wielkości, to Growthpoint z RPA (29,4 proc.) i niemiecki Aroundtown (21,9 proc.).  

Radovan Vítek
Zobacz więcej

Radovan Vítek Fot. Bloomberg

Drugi najbogatszy Czech ujawnił się w kapitale Globalworth pod koniec stycznia. Jak dotąd zainwestował ponad 600 mln EUR w spółkę, której portfel nieruchomości w Polsce i Rumunii szacuje się na 2,8 mld EUR, a kapitalizacja sięga 2,1 mld EUR.

- Globalworth ma jeden z najlepszych portfeli biurowych w regionie centralnej i wschodniej Europy. Wierzymy, że Globalworth będzie nadal dostarczał doskonałe zwroty  – mówił pod koniec stycznia Martin Nemecek, prezes CPIPG, po ujawnieniu się spółki w akcjonariacie Globalworth.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, romania-insider.com

Polecane