Czytasz dzięki

Czeski potentat nieruchomości stawia na Warszawę

opublikowano: 17-02-2020, 11:26

Radovan Vitek, czeski potentat rynku nieruchomości uważa, że Warszawa będzie miejscem do realizacji ponadprzeciętnych zysków. Ocenia, że stolica Polski oferuje jedne z najwyższych zysków w Europie i więcej miejsca na rozwój biznesu niż jego kraj ojczysty.

Obecnie firma Vitka CPI Property Group jest największym podmiotem wynajmującym biura w Pradze i Berlinie. W ostatnich pięciu miesiącach kupiła pięć budynków w Warszawie i udział w lokalnym rywalu Globalworth Real Estate Investments. O inwestycji w Globalworth REI pisaliśmy przed kilkoma dniami TUTAJ>>.

Radovan Vitek
Zobacz więcej

Radovan Vitek fot. Bloomberg

Naszą ambicją jest być numerem jeden w Warszawie – stwierdził Martin Nemecek,  dyrektor naczelny CPI. Dodał, że dzięki licznym nowym projektom polska stolica stała się „celem wyboru” dla międzynarodowych firm, w tym tych, które przenoszą swoje biura z Londynu po brexicie.

Czeski biznesmen to dosyć barwa postać, która – jak donoszą różne źródła – nie zawsze prowadzi swoją działalność w pełni fair. W listopadzie ubiegłego roku „Puls Biznesu” obszernie pisał o „szemranych” interesach miliardera i oskarżeniach o wielomiliardowe nadużycia. Czytaj TUTAJ>> Szemrane interesy króla nieruchomości

Należąca do Vitka firma deweloperska CPI  zajmuje się w Polsce m.in. budową centrów handlowych i w naszym kraju  ma ich osiem, wśród nich Ogrody w Elblągu, galerię Orkana w Lublinie oraz obiekty Hop Stop i City Market.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu