Członek administracji USA oskarżył Putina o korupcję

Marek Drus, moscowtimes.com
opublikowano: 26-01-2016, 12:09

Adam Szubin, podsekretarz ds. terroryzmu i wywiadu finansowego w Departamencie Skarbu USA oskarżył prezydenta Rosji Władimira Putina o korupcję.

- Putin jest skorumpowany i rząd USA wiedział o tym od wielu, wielu lat – powiedział Szubin w programie BBC Panorama. - Widzieliśmy, jak wzbogaca swoich przyjaciół, swoich bliskich sojuszników, a marginalizuje tych z wykorzystaniem aktywów państwa, których nie postrzega jako swoich przyjaciół. Czy to bogactwa energetyczne Rosji, czy państwowe kontrakty, kieruje je do ludzi, co do których wierzy, że będą mu służyć, a wyłącza tych, których za takich nie uważa. Dla mnie, to obraz korupcji – dodał.

Władimir Putin
Bloomberg

BBC podkreśla, że to pierwszy raz, kiedy przedstawiciel amerykańskiej administracji wprost oskarża Putina o korupcję.

Kreml odrzuca wszelkie oskarżenia.

- Żadne z tych pytań czy problemów nie potrzebuje wyjaśnienia, bo to czysta fikcja – stwierdził rzecznik Putina Dmitrij Pieskow pytany przez BBC o komentarz.

We wtorek Pieskow wezwał amerykański Departament Skarbu do przedstawienia dowodów potwierdzających oskarżenia.

- Wygłaszanie takich oskarżeń przez takie instytucje jak Departament Skarbu USA bez przedstawienia rzeczywistych dowodów rzuca cień na same te instytucje – głosi jego oświadczenie przekazane przez agencję RIA Novosti. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Drus, moscowtimes.com

Polecane