Cztery fundusze w jednym

KZ
16-09-2013, 00:00

Struktura dnia

Indeks czterech funduszy dochodowych, których aktywa inwestowane są w różne klasy aktywów, generujące przychody, m.in. akcje, obligacje czy nieruchomości — to benchmark dla nowego produktu strukturyzowanego GlobalStars z oferty BNP Paribas, zbudowanego w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym. Klient zarobi, jeśli indeks na koniec 2,5-rocznego okresu inwestycji zwiększy wartość. Minimalna składka to 5 tys. zł. Produkt ma wbudowany mechanizm kontroli zmienności na poziomie 4,5 proc. To oznacza, że jeśli zmienność portfela funduszy jest większa, to ekspozycja indeksu spada poniżej 100 proc., a jeśli zmienność jest niska — rośnie nawet do 150 proc.

Zdaniem „PB”:

Sposób naliczania zysku jest przejrzysty, ale mechanizm kontroli zmienności i ekspozycji indeksu — już niekoniecznie. W wariancie pesymistycznym, czyli jeśli za 2,5 roku indeks będzie miał niższą wartość niż początkowa, klient otrzyma 100 proc. jednorazowej składki. Wcześniejszy wykup wiąże się z utratą 1-2 proc. składki, w zależności od miesiąca, w którym nastąpi koniec ochrony ubezpieczeniowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cztery fundusze w jednym