Cztery gwiazdki w centrum

opublikowano: 05-11-2018, 22:00

Varso pomieści hotel NYX z sieci Leonardo Hotels. Zostanie otwarty w 2020 r.

Pierwszy hotel NYX w Polsce będzie działał w środkowym z trzech wielofunkcyjnych budynków Varso wznoszonych przez HB Reavis przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Chmielnej. Zajmie prawie 20 tys. mkw. na 15 piętrach. Hotel NYX będzie dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników kompleksu. Nocując w nim, będą mieli na wyciągnięcie ręki taras widokowy, restaurację i bar na szczycie sąsiedniego Varso Tower — jednego z najwyższych wieżowców w Europie.

Dzięki hotelowi Varso stanie się też bazą wypadową dla turystów odkrywających uroki Warszawy. Spacer do stacji metra Rondo ONZ, skąd można łatwo dotrzeć na Stare Miasto, Stadion Narodowy czy do Centrum Nauki Kopernik, zajmie tylko 5 minut. Dzięki połączeniu Varso z Dworcem Centralnym transport pociągiem na Lotnisko Chopina potrwa zaledwie 20 minut, a na lotnisko w Modlinie — około 45 minut.

Jak przystało na hotel nowej generacji, adresowany zwłaszcza do młodszych pokoleń podróżników, NYX to koncept zachęcający do interakcji, stawiający na indywidualność, kreatywność i kulturę. Placówki tej sieci działają już m.in. w Mediolanie, Madrycie, Pradze, Monachium, Tel Awiwie i Jerozolimie. W poszukiwaniach operatora hotelowego przez HB Reavis uczestniczyli eksperci Cushman & Wakefield.

W negocjacjach umowy najmu z siecią Leonardo Hotels, HB Reavis doradzała firma Hotel Professionals, która wspierała też inwestora na początkowym etapie planowania hotelu w Varso.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu