Cztery gwiazdki w Manufakturze

AZA
opublikowano: 17-10-2006, 00:00

Część kompleksu Manufaktura w Łodzi została sprzedana. Warimpex nabył ją od Apsysa z myślą o uruchomieniu czterogwiazdkowego hotelu.

W zabytkowej części nowoczesnego centrum handlowego, które powstało w budynkach dawnej fabryki włókienniczej, ruszy Andel’s Hotel. Kwota transakcji na razie owiana jest tajemnicą. Wiadomo natomiast, że koszt budowy hotelu wyniesie 25 mln euro. Minimalny czas potrzebny na realizację projektu to 18 miesięcy.

Projekt inwestycyjny zakłada wybudowanie 168 pokoi, 5 sal konferencyjnych oraz luksusowych apartamentów z przeznaczeniem na sprzedaż, zajmujących łącznie 21 tys. mkw.

To kolejna inwestycja Warimpeksu w Polsce. Pochodzący z Austrii inwestor i operator hotelowy sieci Vienna International Hotels & Resorts ma udziały w spółkach, które są w posiadaniu wielu hoteli na terenie całej Europy, w tym w Sienna Hotel, będącej właścicielem jednego z bardziej popularnych hoteli w Warszawie — InterContinental.

Nabywcę reprezentował Alex Kloszewski, szef działu hoteli w Colliers International Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu