Cztery oferty na PKM w Jaworznie

Dominika Malik
07-02-2001, 00:00

Cztery oferty na PKM w Jaworznie

Rokowania w sprawie prywatyzacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie, które odbyły się 1 lutego 2001 r., z powodu nieobecności wszystkich członków komisji zostały odłożone do 9 lutego 2001 r. Po wstępnym zapoznaniu się z czterema złożonymi ofertami, dopiero na następnym zebraniu mają zostać wystosowane listy z zaproszeniem do rokowań.

— Trzech oferentów to przedsiębiorstwa krajowe. Mimo wcześniejszego zainteresowania dwóch firm niemieckich, ofertę złożyła tylko jedna — mówi Tadeusz Fudała, prezes PKM w Jaworznie.

Zarząd Miasta Jaworzno, w pierwszym etapie prywatyzacji, chce sprzedać prywatnym inwestorom 33 proc. udziałów firmy, które odpowiadają kapitałowi wysokości 2,1 mln zł. Jeden podmiot instytucjonalny zobowiązany jest do zakupu co najmniej 10 proc. akcji. Cena nominalna jednej wynosi 50 zł. DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cztery oferty na PKM w Jaworznie